Jak zmienić .blogspot na .pl, czyli nowy adres bloga.

23 lut 2015

blogspot, pl, zmiana domeny, nowy adres bloga
Niedawno postanowiłam zmienić domenę mojego bloga. Sam adres mam dość długi i dodawanie do niego jeszcze blogspot robiło z niego tasiemca. Teraz jest krócej, łatwo do zapamiętania, ładniej :) Część z Was tę zmianę zauważyło i pytało więc na dziś przygotowałam instrukcję jak zmienić blogspot na pl. Przy okazji odpowiadam na kilka pytań, które mogą się Wam nasunąć w związku ze zmianą adresu bloga. Wpis jest obszerny jednak nie dlatego, że zmiana domeny bloga jest skomplikowana, ale dlatego, że chciałam odpowiedzieć na pytania, które przy tej okazji się pojawiają i dokładnie opisać wszystkie czynności, 

PYTANIA I ODPOWIEDZI ZWIĄZANE ZE ZMIANĄ DOMENY

CO TO JEST DOMENA?

W uproszeniu to adres naszego bloga składający się z nazwy głównej (u mnie zyj-kochaj-tworz) i końcówki ( u mnie .pl, a wcześnie .blogspot). W dzisiejszym wpisie będę omawiała jedynie zmianę adresu. Nie mam jeszcze doświadczenia w kwestii zmian serwerów i przenoszenia bloga na inną platformę więc o to nie pytajcie:)

CZY ZMIANA DOMENY MA WPŁYW NA STATYSTYKI?

Sama zmiana domeny nie ma wpływu na statystyki. Wszystkie stare linki przekierowywane są automatycznie  na nowe, dzięki czemu ruch na stronie się nie zmienia.

CZY ZMIANA DOMENY UTRUDNI ODNALEZIENIE BLOGA STAŁYM CZYTELNIKOM?

Nie. Jeśli ktoś wpisze Twój stary adres zostanie automatycznie przekierowany na nowy. Dotyczy to jednak sposobu zmiany adresu, który opisałam poniżej. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj adresu w ustawieniach bloga inaczej, ani nie usuwaj starego.


CZY ZMIENI SIĘ SPOSÓB ZARZĄDZANIA BLOGIEM?

Nie. Przy zmianie samej domeny nic nie zmienia się pod kątem prowadzenia bloga, publikowania postów itp. Musisz pamiętać jedynie o opłacaniu nowej domeny każdego roku.

JAKIE SĄ MINUSY ZMIANY DOMENY?

Nie są to kwestie, które powinny mieć wpływ na podjęcie decyzji, jednak warto mieć ich świadomość. Minusem jest konieczność zmiany adresu w różnych miejscach, np. na portalach społecznościowych. Nie jest to punkt, który bezwarunkowo trzeba odhaczyć, ale skoro już mamy nowy adres to raczej chcemy, aby czytelnicy go widzieli. Jeśli tego nie zrobimy, osoby które klikną na nasz stary adres zostaną przekierowane na nowy. W bloglovin' same nie zmienicie adresu bloga. Nie musicie jednak tworzyć nowego konta i tracić obserwatorów - wystarczy napisać do supportu w tej sprawie, a oni podmienią adres. 
Jeśli masz na blogu zainstalowany Disqus możesz napotkać problemy z przeniesieniem komentarzy. Sama wciąż nie rozwiązałam w 100% tego problemu i jeszcze nie wszystkie komentarze wróciły. Dlatego jeżeli jeśli nie masz Disqus, a mieć chcesz i jednocześnie planujesz zmianę domeny to najpierw zmień domenę, a później instaluj ten system komentarzy


JAK WYBRAĆ DOBRY ADRES?

Dobrze, żeby adres był łatwy do zapamiętania. Decydując się na adres w języku obcym trzeba pamiętać, że dla czytelników, którzy nie znają danego języka będzie to dodatkowe utrudnienie. Jeśli Wasz adres składa się z więcej niż jednego słowa warto rozważyć oddzielenie słów myślnikami. Jednak nie powinno być to regułą, ponieważ jeśli adres jest czytelny bez myślników to lepiej go dodatkowo nie wydłużać. Zapiszcie różne wersje na kartce i zastanówcie się. Ja zdecydowałam się na domenę z myślnikami, ponieważ ich brak utrudniał odczytanie adresu, a co za tym idzie, jego zapamiętanie. Same porównajcie i wczujcie się w osobę, która adres widzi pierwszy raz:

zyjkochajtworz.pl
zyj-kochaj-tworz.pl

Jeśli słowa w Waszej nazwie kończą się na samogłoskę będą łatwiejsze do odczytania bez myślników niż w przypadku nazwy w której słowa kończą się na współgłoskę (tak jak u mnie). Argumentem do zastosowanie myślnika jest również sytuacja, gdy jego brak może spowodować, że nazwa będzie źle odczytywana. Zobaczcie, że czasami myślnik robi DUŻĄ różnicę:

penisland.pl / pen-island.pl
kidshits.pl / kids-hits.pl
standupy.pl / stand-upy.p

JAK ZMIENIĆ .BLOGSPOT NA .PL?

Zmiana adresu wiąże się z wykonaniem  dwóch kroków. W pierwszej kolejności musimy zakupić nową domenę, następnie konfigurujemy ją na stronie dostawcy i dodajemy do bloggera.

ZAKUP DOMENY


Przeanalizowałam oferty kilku największych dostawców domen oraz przeczytałam na ich temat wiele opinii. Mój wybór padł na ovh.pl Jednym z głównych argumentów przemawiających za OVH jest cena. Wiele innych dostawców zachęca bezpłatnym rokiem, jednak w kolejnych latach są ponad dwukrotnie drożsi. W OVH za pierwszy rok (za domenę .pl) zapłacimy ok 12 zł, a w kolejnych latach 50 zł. Sam proces zakupu jest prosty i wygląda podobnie jak w większości sklepów internetowych. Wystarczy wejść na stronę ovh.pl i wpisać adres, który nas interesuje. Jeśli jest wolny klikamy "Zamów" i postępujemy zgodnie z instrukcjami. 
UWAGA: jeśli zakupiłaś już domenę u innego dostawcy, który jest droższy istnieje możliwość przeniesienia jej!!!

KONFIGURACJA


KROK 1: Zaloguj się do bloggera i wejdź w USTAWIENIA>PODSTAWOWE. W sekcj
i PUBLIKOWANIE kliknij na "Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy". W polu, które się pojawi wpisz zakupiony adres poprzedzony www. i kliknij na ZAPISZ. Pojawi się błąd, ale też informacje, które będą nam później potrzebne. Opatrzyłam je numerami 1 i 2.


KROK 2: Zaloguj się do menadżera OVH. Po lewej stronie, w zakładce DOMENY, znajdziesz swój nowy adres - kliknij na niego. Teraz wybierz zakładkę STREFA DNS u dołu strony i kliknij na "plusik" w pierwszej linii. (Jeśli nie masz takiej opcji to zmień tryb wyświetlania strony na "ekspert" - znajdziesz tę opcję do góry po prawej)


KROK 3: Teraz uzupełełnij (m.in. danymi z KROKU 1) okno, które się pojawiło. 
W kolumnie "Domena" wklej  wartość skopiowaną z bloggera oznaczoną cyfrą 1
W kolumnie "TTL" wpisz 0
W kolumnie "Typ" wybierz z listy rozwijanej CNAME
W kolumnie "Adres docelowy" wklej wartość skopiowaną z bloggera oznaczoną cyfrą 2

Ważne: do pól oznaczonych cyframi 1 i 2 nie wpisuj wartości widocznych u mnie tylko skopiuj je ze swojego bloggera, ponieważ dla każdego bloga są one inne.

Zapisz wprowadzone dane klikając na "ptaszka" na końcu wiersza z danymi.


KROK 4: Dodajemy kolejny wiersz tak jak to opisałam w KROK 2. Ponownie uzupełniamy dane. Tym razem są one takie same dla wszystkich blogów na blogerze.

W kolumnie "Domena" wpisz: www
W kolumnie "TTL" wpisz 0
W kolumnie "Typ" wybierz z listy rozwijanej CNAME
W kolumnie "Adres docelowy" wklej: ghs.google.com


Zapisz wprowadzone dane klikając na "ptaszka" na końcu wiersza z danymi.
KROK 5: W tym kroku ustawimy przekierowanie dzięki, któremu jeśli czytelnik wpisze nasz adres bez www to zostanie przekierowany na pełny adres. Brak tego przekierowania sprawia, że wprowadzając do przeglądarki adres bloga bez www wyświetli się komunikat, że taka strona nie istnieje, a tego nie chcemy!:)

Wejdź w zakładkę PRZEKIEROWANIE. Jeśli na wyświetlonej liście widzisz pozycję, która ma w kolumnie "Typ" wpisany jakąkolwiek wartość ze słowem przekierowanie to usuń ten wiersz za pomocą ikonki kosza po prawej. Skrajnie o prawej stronie znajdziesz spory przycisk "Dodaj przekierowanie". Pojawi się okno z Etapami do uzupełnienia od 1 do 5.

Etap 1 na 5: nic nie zmieniaj tylko kliknij "Następny"
Etap 2 na 5: wybierz "na adres www" i kliknij "Następny"
Etap 3 na 5: wybierz "za pomocą przekierowania widocznego i kliknij "Następny"
Etap 4 na 5: wybierz "stałe (301)". Po wyborze rozwinie się okienko do wpisania nowego adresu strony. Wpisz go bez www na początki i kliknij "Następny
Etap 5 na 5: Pojawi się podsumowanie przekierowania - kliknij "Zatwierdź". Jeśli przycisk "Zatwierdź" nie jest aktywny to znaczy, że nie usunęła jakiegoś wcześniejszego przekierowania.

Pozostając w zakładce PRZEKIEROWANIA znajdź przekierowanie, które utworzyłaś. Kliknij na symbol ołówka znajdujący się obok Twojego nowego przekierowania. Pojawi się okienko do jego edycji. W okienku, przed adresem dopisz www, tak, aby powstał nowy, kompletny adres Twojego bloga i kliknij "Zatwierdź"


KROK 6: Zapisanie się wszystkich wcześniejszych ustawień może potrwać nawet dobę. U mnie zadziałało wszystko w ciągu kilku minut. Jeśli jednak czynności opisane w tym kroku się nie powiodą, a wszystko wcześniej wykonałaś prawidłowo to znaczy, że musisz jednak odczekać ten czas.

Zaloguj się do bloggera i wejdź w USTAWIENIA>PODSTAWOWE. W sekcji PUBLIKOWANIE kliknij na "Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy". W polu, które się pojawi wpisz zakupiony adres poprzedzony www. i kliknij na ZAPISZ. To wszystko! Po zapisaniu ustawienia powinny wyglądać jak poniżej.

PYTANIA

Jeśli jeszcze macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach - postaram się na nie odpowiedzieć i uzupełniać powyższy wpis, aby każda blogerka zastanawiające się nad zmianą adresu bloga mogła rozwiać swoje wątpliwości. Ciekawa jestem czy chcecie zmienić domenę, a jeśli już to zrobiłyście to dlaczego?


90 komentarzy:

 1. Wpis w idealnym momencie!! W najbliższy weekend chcę się zmierzyć z tematem zmiany adresu więc Twoja instrukcja baaardzo mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny i czytelny w odbiorze wpis :) Szkoda tylko, że ten Disqus takiego psikusa nam sprawił ... no ale może da się to jakoś naprawić - u mnie nadal komentarzy brak :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karolina tez skorzystalam z ovh i rzeczywiście ruch przeniosl sie na nowa domene. Pozdrawiam serdecznie beata

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wierzę - takie to proste?? To nad czym ja się tyle zastanawiałam :D
  Dzięki za zmotywowanie do zmiany domeny. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. OVH ma chyba monopol na domeny blogowe :-) też korzystam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ofertą jako jedyni przebijają konkurencję - szczególnie przy przedłużaniu umowy :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od prawie tygodnia próbuję na wszelkie możliwe sposoby podpiąć wykupioną domenę z 1&1 pod blogspota, jak na razie bezskutecznie. W ustawieniach DNS nie ma niektórych opcji, więc sprawa się mocno skomplikowała - domena wykupiona, a ze strony pomocy 1&1 cisza. Wszelkie poradniki znalezione w sieci na nic się zdają, bo nic nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Karolino, Ty to chyba czytasz w moich myślach:). Co sobie zaplanuję do ewentualnej zmiany, to już jest instrukcja u Ciebie na stronie:). Na razie jednak wstrzymam się ze zmianą adresu, ponieważ grzebanie w kodzie HTML podczas zmieniania daty trochę nadszarpnęło moje nerwy, ponieważ ze 2 x coś niepotrzebnie wykasowałam lub pominęłam i na kilka minut wylądowałam z aż dwiema datami:), więc teraz co najmniej tygodniowy odpoczynek od grzebania jest wskazany;). Najważniejsze jednak, że datę dzięki Twoim wskazówkom w kńcu udało mi się przenieść pod tytuł posta, także wszystko gra i buczy. Dzięki raz jeszcze za wskazówki:).

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno z czasem będę chciała przenieść bloga na swoją domenę. Ale to jeszcze, jeszcze długa droga :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rozważ transfer domeny do ovh. Sama jakiś czas temu adres kupiłam w innym miejscu i go przenosilam. Jeśli się zdecydujesz to powiem Ci co wiem na ten temat:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama się z datą nagimnastykowałam wiec wiem o czym piszesz:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakiś czas temu stwierdziłam, że mam za długą nazwę bloga (podczas tworzenia wizytówek źle wyglądał graficznie) i chciałam ją zmienić. Jednak nie miałam pojęcia w jaki sposób to zrobić i nie miałam czasu przekopywać neta :P Cieszę się, że powstał ten wpis - zdecydowanie ułatwi pracę ze zmianą :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Asia Sosnowska23 lutego 2015 18:34

  Wiesz co.. jesteś niesamowita! Nie interesuje mnie za nic zmienianie domeny, a mimo to pochłonęłam cały wpis jednym tchem :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Witaj,
  Próbowałam już kiedyś zmienić domenę i przekierowanie się udało, ale google za każdym razem ostrzegało, że przechodzi się na stronę zewnętrzną. Ponieważ na moją stronę wchodzi dużo dzieci zrezygnowałam z tego. Ale próbuję jeszcze raz:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z nieba mi spadłaś bo myślę o tym od jakiegoś czasu i ciągle brak mi kopa do działania. Nawet moją domena jest wolna ;-) A czy jesteś pewna, że nie ma żadnych innych kosztów poza rocznym abonamentem? Ja się zawsze boję jakiś ukrytych oplat.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja postanowiłam zmienić domenę na urodziny bloga - to już za parę miesięcy! :) Już wiem, kto przeprowadzi mnie za rączkę przez cały ten proces... Dziękuję :)))

  OdpowiedzUsuń
 17. Karolino- jesteś wielka!!!
  Tylko drobne pytanie- co mogłam zrobić źle, skoro w panelu ovh pojawia się "nie masz strefy DNS przypisanej do tej domeny"?

  OdpowiedzUsuń
 18. aldia z arcadii23 lutego 2015 20:43

  Hmm sama nie wiem czy się na to zdecydowac, ale dzieki za porady. Poczytam an spokojnie jeszcze. Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 19. Niezmiennie, dziękuję Ci i za ten wpis!
  Pozdrawiam,
  Katarynka

  OdpowiedzUsuń
 20. Po Twoim wpisie postanowiłam zakupić domenę w OVH z trochę innym adresem i podpięcie poszło jak po maśle. Stronka już ma nowy adres :-). Możesz nawet zajrzeć: http://www.rock-and-doll.pl
  Skorzystałam z formy nazwy, którą poleciłaś, czyli tej oddzielonej myślnikami. Wcześniejszy adres na 1&1 był pisany ciągiem.
  Dziękuję!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Może być potrzebne jej aktywowanie, Nie widzę takiej opcji (może nie jest u mnie widoczna bo jest aktywowana) - rozejrzyj się. Jak nie znajdziesz to do starej wersji menadzera (jak jestes zalogowana to jest na górze strony taka możliwość) Kliknij na nazwę swojej domeny. Następnie wybierz Domeny&DNS. Tam powinnaś znaleźć opcję aktywacji strefy DNS.

  OdpowiedzUsuń
 22. Tak, jestem pewna. Tu masz przy okazji cały cennik: https://www.ovh.pl/domeny/cennik-domen/

  OdpowiedzUsuń
 23. Prawdopodobnie coś było źle skonfigurowane. Daj znać czy się udało.

  OdpowiedzUsuń
 24. Hehe...nie sądziłam, że to może być ciekawa lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Mnie długo nazwa też strasznie drażniła. Mam nadzieję, że z instrukcją pójdzie jak z płatka :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Działa`pięknie i jaki adres fajny wymyśliłaś! :)

  OdpowiedzUsuń
 27. A wiesz może dlaczego gdy wpisuje się adres z www na początku domena działa, a jeśli bez to już nie? U Ciebie działa w obu przypadkach, sprawdziłam. U mnie tylko, gdy dodamy www na początku adresu.

  OdpowiedzUsuń
 28. Faktycznie, myślniki w nazwie Twojego bloga to dobry pomysł:) ja przeniosłam bloga na własną domenę z miesiąc temu, szkoda tylko, że jestem w gorącej wodzie kąpana i wykupiłam ją u pierwszego lepszego rejestratora - padło na nazwa.pl. Za odnowienie coś ponad stówa, a wykupiłam dwie domeny - wersję z myślnikami i bez. Szkoda, że dopiero z Twojego posta dowiedziałam się, że można ją było po zakupie przenieść do innego dostawcy:(

  OdpowiedzUsuń
 29. Trzeba ustawić przekierowanie z adresu bez www na adres z www. Opisałam to KROKU 5 konfiguracji.

  OdpowiedzUsuń
 30. Możesz przenieść domenę prawie w każdym momencie! Jeśli skorzystałaś na nazwa.pl z promocji na bezpłatny pierwszy rok to nazwa obciąży Cię opłatą za złamanie warunków promocji w wysokości ok 10 zł. Przeniesienie do OVH jest jednak bezpłatne (dla domen .pl)

  Jeśli chcesz przenieść to na swoim koncie na nazwa poszukaj wniosku o Authinfo. Wydrukuj, podpisz i przeskanuj go im lub wyślij pocztą. Wyślą Ci kod, który później musisz podać w OVH podczas transferu. Mając już ten kod wchodzisz na stronę OVH i w okienku wpisujesz nazwę swojej domeny. Zamiast zamów będziesz miała opcję transferu. Kika kliknięć, rejestracja i gotowe. Jeśli się zdecydujesz to daj znać bo trzeba wykonać jeszcze jedną dodatkową rzecz w konfiguracji domeny jeśli jest przeniesiona.

  OdpowiedzUsuń
 31. Widocznie coś robię źle, bo ten sposób u mnie nie działa. Nie da się zapisać wyników takiego działania. Może to wina tego, że mam kupioną domenę, gdzie indziej, chociaż wydawało mi się, że wszędzie powinno działać na tych samych zasadach.

  OdpowiedzUsuń
 32. Na OVH też nie da się zapisać przekierowania na adres poprzedzony www. WWW dopisujemy dopiero później edytując dodane przekierowanie - może u Ciebie jest podobnie?

  OdpowiedzUsuń
 33. dziękuję Ci bardzo za ten post... już sobie zamówiłam domenę, teraz tylko pozostaje z Twoją pomocą wszystko ładnie poprzenosić... jeszcze raz bardzo Ci dziękuję :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. Działam już od rana i utknęłam w KROKU 5 - nie dało się u mnie zatwierdzić etapu 5 z 5. Więc zamknęłam okienko. W mojej liście widnieje tylko przekierowanie z www. ... na bez www. Jak mam ponownie skonfigurować to przekierowanie ?
  W blogerze ciągle nie mogę dodać domeny.

  Aha, może dopiszesz w instrukcji w KROKU 2, że wszelkich zmian w tabelkach można dokonywać dopiero po odhaczeniu na górze "tryb ekspert". Mi to trochę zajęło ;)

  OdpowiedzUsuń
 35. u mnie już wszystko śmiga... chociaż nie obyło się bez pewnych problemów... musiałam się posiłkować jeszcze inną instrukcją znaleziona w necie... ale ważne, że się udało :)))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 36. U mnie opcja edycji jest dostępna w zwykłym trybie, ale już uzupełniłam - dzięki!
  Trzeba usunąć inne przekierowania, ewentualnie edytować istniejące.
  Jeśli blogger nie akceptuje jeszcze domeny to sprawdź czy na liście DNS masz te dwa nowe pole CNAME.

  OdpowiedzUsuń
 37. Czego brakowało w mojej instrukcji, pamiętasz może?

  OdpowiedzUsuń
 38. Karolciu niczego nie brakowało tylko u mnie niestety był ten problem, że musiałam zrobić wszystko nie na nowym wyglądzie menedżera tylko na starym. I jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za ten post, bo mam w końcu swoją własną domenę hihi
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 39. A sprawdzałaś czy te dwa pola CNAME o których pisałam są widoczne na liście DNS?

  OdpowiedzUsuń
 40. Przekierowanie udało mi się dodać, dzięki ;)
  Sprawdziłam listę DNS, mam oba nowe CNAME. Poczekam może rzeczywiście te pełne 24 godz. Może odpali na bloggerze. Jak się nie uda, to odezwę się do ciebie, jak pozwolisz się jeszcze trochę pomęczyć :*

  OdpowiedzUsuń
 41. tak, robię wszystko zgodnie z instrukcją i nic, wciąż błąd:(

  OdpowiedzUsuń
 42. O proszę! Super, tak zrobię, dziękuję za pomoc!:) Jutro wyślę im ten wniosek, w takim razie będę jeszcze do Ciebie pisać, co tam na koniec trzeba zrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 43. Hm, teoretycznie poszło, choć na początku wyskoczył mi komunikat, to teraz już nie wyskakuje.
  Tylko, że na komórce nie odpala mi się strona bez www. Wyskakuje błąd, ale mój brat wszedł na swoim telefonie bez problemu. Na komputerze wchodzi i tak i tak.


  Tylko nie wiem, czy czegoś nie zepsułam ustawiając przekierowanie (mam inny hosting), bo mi wyskoczył komunikat, że wpisy DNS zostaną zresetowane. No nic przekonam się za 24 godziny i będę walczyć dalej :)


  Ale i tak bardzo dziękuję za Twój wpis, bo mnie zmotywowałaś, żeby znowu się za to zabrać:)


  Może teraz uda mi się wziąć, za jeszcze te kilka rzeczy w szablonie, które mi się nie do końca podobają:)

  OdpowiedzUsuń
 44. Przenosiny na własną domenę to chyba najlepszy prezent jaki można sprawić swojemu blogowi :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Ilona, coś się u ciebie rozwiązało ? Bo jestem ciągle na tym samym etapie i ten sam błąd mi wyskakuje :/

  OdpowiedzUsuń
 46. Niestety, wciąż to samo,trzeci dzień. Pisalam do obsługi, ale wciąż bez odpowiedzi

  OdpowiedzUsuń
 47. Pogrzebałam w necie i znalazłam sugestię aby oba nowe CNAME zapisać z kropką na końcu, jeśli wszystkie inne rekordy też mam z kropką. Tak zrobiłam i podziałało :)) Tzn blogger przyjął nową domenę tylko póki co nowa domena nie wyświetla jeszcze bloga. Mam nadzieje, że to kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 48. Wiedziałam, że wpis mi się przyda, ale i tak mam jeszcze problem. Mam swoją domenę od dawna, ale mam problem z przekierowaniem.
  Na mojej liście przekierowań, nie ma nic ze słowem "przekierowanie", tylko "na serwer" lub "na domenę". Mimo to nie mogę utworzyć nowego rekordu, tylko informacja, że przekierowania dla domeny istnieją i dodatkowo, że "Przekierowanie na serwer (adres IP v4) zostało skonfigurowane." Czy może powinnam edytować istniejący rekord?

  OdpowiedzUsuń
 49. To i ja podziękuję za motywacje, bo też zabierałam się do naprawy przekierowania jak pies do jeża :D

  OdpowiedzUsuń
 50. obsługa pomocy nie raczy odpisywać na więcej niż jednego maila dziennie, a gdy już odpisuje- zbyt pomocna nie jest- powiela tylko informacje z instrukcji Karoliny i innych dostępnych w sieci. W panelu bloga jest przekierowanie do instrukcji google- punkt dziewiąty mówi o tworzeniu rekordów A i podaje cztery adresy IP google- utworzyłam je i czekam, co dalej;)

  OdpowiedzUsuń
 51. Jeśli masz taki komunikat to pozostaje edycja rekordu bądź jego usunięcie. Nie miałam jednak takiej sytuacji i nie chcę Cię wprowadzić w błąd więc najbezpieczniej będzie napisać do supportu.

  OdpowiedzUsuń
 52. Pytanie tylko, który edytować lub usunąć. Napiszę do nich!
  Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja swoją nazwę bloga z blogspot na pl zmieniłam już jakiś czas temu i też jestem zadowolona, o wiele milej się teraz patrzy na nazwę.:) Też się zastanawiałam dlaczego tak długo zwlekałam, ale no cóż człowiek uczy się całe życie.:) Też wybrałam ovh.
  Miłego dnia życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 54. Aaaa! ostatecznie działa :) Jeszcze raz dziękuję:)
  Bfashions.pl wygląda duuuużo lepiej niż adres blogspotowy:)

  OdpowiedzUsuń
 55. Chwalę się - udało się wreszcie :) Trochę mi to zajęło, bo jednak nie obyło się bez innych zmian. U mnie konieczne było wprowadzenie dodatkowych czterech pól A, zgodnie z instrukcją google.

  Dziękuję ci jeszcze raz bardzo, za motywacje i instrukcję do zmian :)

  I zapraszam: http://www.angi-style.pl/2015/03/amelia-w-wydaniu-maej-mi.html
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 56. Mam trzy uwagi:

  1) Z wpływem na statystyki bywa różnie, szczególnie jak duży ruch generowany jest z wyszukiwarek. Roboty google mogą aktualizować adresy nawet miesiąc a w tym czasie można znikać i pojawiać się z wynikach wyszukiwania (również wyżej lub niżej po aktualizacji).


  2) Punkt piąty o przekierowaniu nie jest potrzebny w większości przypadków. Po dodaniu obu wpisów CNAME oraz czterech A wystarczy wpisać domenę w ustawieniach bloggera a jak zaskoczy bez błędów, to edytować, zaznaczyć odpowiednią opcję i zapisać zmiany.

  3) Do minusów zmian można doliczyć wyzerowanie liczników polubień (o ile mamy takie na blogu), ponieważ zmienia się fizycznie adres posta. Z tego samego powodu możesz mieć problemy z Disqusem.

  OdpowiedzUsuń
 57. Fakt, u mnie w ostateczności przekierowanie okazało się zbędne. I wybrnęłam z problemów dzięki też twoim komentarzom znalezionym w sieci, za co tobie też dziekuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 58. Gratuluję! Nie udało mi się opisać wszystkich możliwości, ale fajnie, że chociaż zachęciłam do działania:)

  OdpowiedzUsuń
 59. musisz jeszcze edytować ustawienia domeny w kokpicie bloggera i zaznaczyć tam przekierowanie, bo bez www nie działa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 60. jeżeli dodałaś wpisy CNAME oraz A, to przekierowanie ustawisz już na bloggerze, edytując domenę niestandardową.

  OdpowiedzUsuń
 61. dodaj wpis www cname w starym widoku jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 62. o, musiałam to odhaczyć przy którymś razie przez przypadek. Dzięki za info ;)

  OdpowiedzUsuń
 63. Ty mnie od pół roku motywujesz i do zmian ;)

  OdpowiedzUsuń
 64. Też miałam błąd 13. Przeszłam do starego widoku, tam grzebałam w CNAME. Tzn. edytowałam te wpisy, które ustawiłam zgodnie z instrukcją Karoliny. Nie wiem, o co chodziło, bo na koniec chyba nic nie zmieniłam. Ale po odświeżeniu strony bloggera okazało się,że tym razem nie ma błędu :D
  Dziękuję, Arku!

  OdpowiedzUsuń
 65. Mam ten sam problem co Ty. czy mogłabyś udzielić mi pomocy co z tym zrobić? Z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 66. Hej, mam również błąd 13... wszędzie szukam pomocy, nic chyba z tego nie rozumiem...co oznacza "dodaj wpis www cname w starym widoku". Gdybyś mógł mi pomóc, będę wdzięczna

  OdpowiedzUsuń
 67. Godzina 2:25 w nocy - sukces! Odnalazłam stary widok i wpisałam raz jeszcze cname w ten sam sposób, ale właśnie w starym widoku. Zadziałało chociaż nadal nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
 68. Ja mam problem z widocznością bloga. Czytałam wiele poradników piszących o tym jak przenieść blogspota na własną domenę. Zrobiłam wszystko poprawnie. Weryfikacja przy błędzie 12 się powiodła i w ustawieniach bloggera zapisało nowy adres bloga. Wygląda to tak jak u Ciebie na ostatnim zdjęciu. Zaznaczyłam opcje z przekierowaniem. I teraz wchodząc na stary adres widnieje informacja o zmianie adresu i przekierowaniu, jednak nowa strona się nie wyświetla - pokazuje się informacja że podana strona nie istnieje. Mija już 32 godzina...

  OdpowiedzUsuń
 69. Hej, i jak sobie poradziłaś? Stanęłam na tym etapie :-( co dalej?

  OdpowiedzUsuń
 70. A może Tobie się udało coś z tym zrobić?? Tak ładnie szło i stanęłam :-(

  OdpowiedzUsuń
 71. Udało! Jestem teraz poza domem. Odezwij się do mnie na maila to spróbuję pomóc jak wrócę pudelkomamy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 72. Jeszcze mnie to trochę przeraża, ale postanowiłam przebrnąć przez to w kwietniu - teraz już wiem, że z Twoją instrukcją :)

  OdpowiedzUsuń
 73. Dziewczyny, czy mogłaby któraś z Was rozjaśnić tę zagadkę? Stoję w miejscu ;)

  OdpowiedzUsuń
 74. Problem dalej nierozwiązany, ale znów się za niego zabieram więc może się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 75. No i się udało. Najpierw napisałam do pomocy, odpisali bardzo szybko, ale i tak najpierw sama do tego doszłam.
  Pomogłam sobie starym interfejsem OVH.
  A dla jasności cytuję odpowiedź pomocy OVH:

  "
  uprzejmie prosimy o stworzenie nowego przekierowania jeszcze przez tzw. poprzednią wersję interfejsu - wybieramy w nim domenę figasmakiem.pl -> sekcję Domeny & DNS -> Przekierowanie WWW -> Stwórz.

  Tworzymy dwa przekierowania - jedno z 'www', drugie bez 'www' - w obu przypadkach zaznaczamy pole 'Usuń poprzednią konfigurację'."  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 76. To chyba najbardziej przydatny post jaki odkryłam. :-) Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 77. Ja swoją domenę wykupiłam na home.pl niestety pomimo, iż postępowałam zgodnie z instrukcją zamieszczoną na bloggerze i tymi znalezionymi w internecie mam problem. Czy ktoś wie gdzie jest tak łopatologiczna instrukcja jak powyższa, tyle, że dotycząca home.pl? Byłabym mega wdzięczna:)

  OdpowiedzUsuń
 78. A próbowałaś może tej instrukcji?
  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-polaczyc-bloga-w-serwisie-blogger-z-domena-w-home-pl/

  OdpowiedzUsuń
 79. Niedługo po tym jak napisałam u Ciebie komentarz znalazłam instrukcje Home i udało mi się osiągnąć sukces:) wcześniej korzystałam z instrukcji bloggera i z pewnych blogów ale Home jest dość specyficzny jak się okazało. Z Twojego bloga czerpie sporo rad i inspiracji które mam zamiar wkrótce wprowadzić. Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 80. Dobrze wiedzieć, że się udało. Wiem jakie to potrafi być frustrujące:)

  OdpowiedzUsuń
 81. Doładowanie do telefonu:

  http://mux1.pl/r/Dcdarmowedoladowanie

  OdpowiedzUsuń
 82. Joanna Czarnacka1 czerwca 2015 16:00

  Ja zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcja i na blogu cały czas mam bląd 14 (14 a nie 12). Czy to może mieć związek, że domenę do ovh przeniosłam od innego operatora?

  OdpowiedzUsuń
 83. ogólnie wszystko super, świetnie wyjaśnione ale... Utknęłam w pkt 3 bo "mój ptaszek" nie jest aktywny :(
  Nie mogę zatwierdzić danych które wprowadziłam... pomocy; /

  OdpowiedzUsuń
 84. Jeśli dobrze pamiętam to w górnym prawym rogu musisz zmienić tryb na ekspert (może nazywa się trochę inaczej)

  OdpowiedzUsuń
 85. Wszystko się zgadzało z Twoim opisem i dalej nic... Napisałam do pomocy i jak się okazało wystarczyło zamknąć wiersze zwykłą "kropką" żeby domknąć rekord...
  Świetny wpis, przydany i łopatologicznie napisany :)]

  OdpowiedzUsuń
 86. Mam pytanie! Czy postępować tak samo jeśli nie kupuję domeny pl tylko com? Czy wszystkie punkty wykonywać identycznie? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!