Norden get bigger! - czyli powiększamy stół!

3 sty 2013

Tak czasami jest z blogowaniem, że przychodzi kryzys i pisać się nie chce lub brakuje pomysłów. Mimo, że w domu zachodzą zmiany to jakoś nie miałam weny, aby usiąść i naskrobać kilka słów. Dziś postanowiłam przełamać impas i podzielić się z Wami moim pomysłem na powiększenie stołu. Jeszcze z czasów wynajmowania pokoju miałam stół NORDEN z Ikea o wymiarach 75x75 cm. 

W tym roku pierwszy raz robiliśmy kolację wigilijną u siebie i potrzebny był większy stół. Zdecydowaliśmy się powiększyć ten, który mamy. Szkoda było mi pozbywać się dobrego drewnianego stołu. W związku z tym wydłużyliśmy ramę i wymieniliśmy blat. Prace trwały dzień przed Bożym Narodzeniem, więc nie jest pomalowany. Zajrzyjcie tu lub tu jeśli nie pamiętacie jak wyglądał na początku. Nie opisuję szczegółowo prac, ale jeśli ktoś będzie chętny to przygotuję taki post. Chciałabym jednak Was zachęcić do spojrzenia świeżym wzrokiem na rzeczy, które chcecie wymienić na nowe - może da się jeszcze coś z nich wykrzesać?:)


10 komentarzy:

 1. brdzo dobry pomysł, też jestem za tym, żeby dawać drugie życie przedmiotom, a nie odrazu na śmietnik:)))) do tego jak się coś wykonan samemu, to cieszy podwójnie!:)) super

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za miłe słowa. Teraz muszę zdecydować się na kolor...i szukać inspiracji dotyczących codziennej dekoracji stołu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się jego kolorystyka teraz, chociaż jestem ciekawa, jak będzie wyglądał pomalowany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To wystarczy umalować i gotowe:) Nowka z metką:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To taki grubszy projekt! Ileż to osób po prostu kupiłoby inny stół... Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Projekt duży, ale tylko gabarytowo bo pracy wcale nie ma z tym tak dużo. Wymiana na nowy mało, że bardziej kosztowna to coś jeszcze trzeba zrobić ze starym....a satysfakcja z własnoręcznej pracy ogromna. teraz tylko główkuje na co wykorzystac stary blat:P

   Usuń
 6. A ja bym prosila o wiecej zdjęć. Te jak najbardziej jako inspirajca, ale nie konkretny przykład, a ja akurat chcę wymieniać blat w kuchennym stole. Chętnie zobaczę też DIY z tym związane.Pozdrawiam, Boniek.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!