Inspiracje: Organizacja biblioteczki

2 paź 2011


Aktualnie jestem w trakcie urządzania kącika do pracy w pokoju dziennym. Jednak nie o tym będę dzisiaj pisać, a tylko o jednym z etapów jego powstawania. Na ścianie nad biurkiem zawisły proste białe szafki z Ikea, które świetnie mieszczą dokumenty, płyty i kilka innych rzeczy, których nie chcę mieć na widoku. Jednak również nie o tym będę dzisiaj pisać, a o książkach. Chyba każdy ma jakieś w swoim domu. Niektórzy je chowają inni eksponują na półkach, a jeszcze inni robią z nich stoliki lub toaletki (kto czyta ten wie:))


Aktualnie moje skromne zbiory przemieściły się z sypialni na szafki o których wspomniałam powyżej. Docelowo dostaną swoje półeczki, ale kiedy to będzie nikt nie wie, więc przyjmijmy, że to nowe miejsce jest ich docelowym. Już jakiś czas temu postanowiłam jaki będzie klucz przy ich układaniu. Posegregowałam je kolorystycznie. Wybrałam tę opcję ze względu na to, że dodaje to wnętrzu energii i świetnie ożywia biel ścian. Moje zbiory są niewielkie, ponieważ chcę ograniczać ilość posiadanych rzeczy (dzięki czemu łatwiej utrzymać porządek) oraz ze względu na powolne próby uproszczania swojego życia (na ten temat możecie więcej poczytać u minimaLenki). Przez małą ilość książek podziały kolorystyczne nie są tak wyraźne więc postanowiłam podzielić się z Wami garścią inspiracji. Może którejś z Was spodoba się to rozwiązanie?

Na pierwszy rzut proponuję obejrzeć filmik o mieszkaniu pewnej dziennikarki z Warszawy, która tak samo podeszła do organizacji książek. Jeśli nie chcecie oglądać całości (choć myślę, że warto) to wystarczy zerknąć na fragment od 2:25 min.
A teraz inspiracje wyszukane w sieci...

źródło: apartmenttherapy.com

źródło: penelopesoasis.com

...i coś z cyklu before&after. Na tych zdjęciach widać jak to rozwiązanie sprawia, że zbiory wydają się bardziej uporządkowane.

źródło: casasugar.com
źródło: flickr.com

Życzę Wam spokojnego powrotu do cotygodniowych obowiązków. Trzymajcie się ciepło tej jesieni:)

6 komentarzy:

 1. ALE BIBLIOTECZNE INSPIRACJE...O DZIWO NAJBARDZIEJ PODOBA MI SIE 2.!!! NO I 1. INSPIRACJA:))

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie się też podoba jedynka... :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czesc Karola mój poprzedni komentarz nie zamieścił się, więc piszę jeszcze raz :) Chciałam Ci podziękować za odwiedziny u mnie! Było mi szalenie miło przeczytać dziś Twoj komentarz. A druga sprawa - szukam inspiracji do biblioteki i jak wielka była moja radość gdy zobaczyłam ile tu skarbów i pomysłów u Ciebie!!! Dzieki! Milego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie u Ciebie, bardzo fajny pomysł z kolorami, biel jest doskonałym tłem do eksperymentów z kolorami, pokazuj więcej :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!