Inspiracje: Półka na dziecięce książeczki

9 maj 2014
Od jakiegoś czasu była w planach, aż dzisiaj mnie naszło i powstała - półka na książeczki mojego syna. Do tej pory jego książeczki rezydowały na półce pod ławą w pokoju dziennym. Teraz mają swoje miejsce i zachęcająco wołają "przeczytaj mnie!":) Dzięki niej powstał też centralny punkt na jednej ze ścian pokoju, którego G. nie zajmuje sam i wyznacza jego kącik.
Dodatkową zaletą takiej biblioteczki jest to, że można ją zamontować tam, gdzie tradycyjne półki się nie zmieszczą.

Półka jest łatwa do zrobienia i nie zajęło mi dużo czasu jej wykonanie. Jutro dla zainteresowanych zamieszczę tutorial. Tym czasem zerknjcie na kilka dodatkowych inspiracji. Od siebie jeszcze dodam, że robiąc taką półkę dla trochę starszego dziecko i zawieszając ją wyżej można dodać wieszaczki od spodu, dzięki czemu będzie można tam zawiesić np. przed chwilą zdjęty sweterek lub worek z klockami. Możliwości jest mnóstwo!


Brilliant book shelf for kids books built by my friends hubby!
source
Built in shelf for kids books.
source


Friday Finds: Beautiful reading nooks: http://happyellaafter.com/2013/03/15/friday-finds-diy-reading-nook/
source
Israel's room by AMM blog, via Flickr. It's time I just do this in Gussie's room. I have to accept that she's a clutter lover and a book worm. At least with these racks, they will be up off the floor.
source
Aby wykonać dwie powyższe biblioteczki wystarczy wizyta w Ikea i zakup tych półekPoniższe półeczki też pochodzą z Ikea i są sprzedawane jako uchwyt na przyprawy. Wystarczy trochę farby i już:)
pinterest.com/mysmasken/rv-remodeling-and-storage/DYI guide to making your own IKEA Bekväm spice racks (used as bookshelves for the kid's books)
source
Do zobaczenia!
Karolina   4 komentarze:

 1. sama zrobiłaś? nooo... wielki szacun -półeczka świetna! kolejne zdjęcia do inspiracji
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie się prezentuje taka półka! z wielką przyjemnością zgarnęła bym taką dla siebie, ale mąż kategorycznie odmawia wiercenia dziur w ścianach i musze radzic sobie ze wszytskim jakos inaczej:))Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna jest! Brawa za takie kreatywne wykorzystanie desek podtrzymujących łóżko :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!