7 pomysłów na tematy wpisów blogowych #2

3 lut 2015

Dzisiaj druga odsłona nowego cyklu na Żyj Kochaj Twórz z pomysłami na wpisy blogowe. Chcę Was inspirować i pomagać, bo każdy kto bloguje dłuższy czas na pewno miał okresy, gdy brakowało mu pomysłu. Mi one zdarzają się szczególnie wtedy, gdy jestem przemęczona lub mam problemy osobiste. A jak jest u Was? Ostatnio pomysłów podsunęłam Wam aż 20 i wciąż możecie z nich korzystać. Tym razem jest ich mniej, jednak jestem pewna, że to i tak więcej niż potrzeba w awaryjnej sytuacji.

1. Moje sposoby na dobre rozpoczęcie dnia.
Nie jest straszny Ci żaden poniedziałek, bo wiesz jak rozpocząć dzień, aby reszta minęła w dobrym nastroju i pozytywnym nastawieniu? Napisz o tym koniecznie! Sama chętnie dowiem się jak tego dokonać:)

2. 3 rzeczy, które zawsze poprawiają mi humor.
Ciężki dzień w pracy, kłótnia z przyjaciółką, a może dzieci dzisiaj testowały Twoją cierpliwość na wszystkie sobie znane sposoby?  Napisz jak radzisz sobie z rozładowaniem napięcia, co poprawia Ci humor. Nie zostawiaj tych patentów tylko dla siebie!

3. Ewolucja człowieka dzieciatego, czyli jak zmieniło mnie rodzicielstwo.
Zanim pojawiły się na świecie moje dzieci słyszałam, że człowiek się zmienia, zmienia się jego system wartości. Były to wówczas dla mnie oklepane mądrości. Okazało się jednak, że będąc już rodzicem mogę się pod nimi podpisać i nabrały głębszego sensu. Jak było z Tobą?

4. Moje ulubione podcasty.
Idea słuchania podcastów na interesujące tematy wydaje mi się bardzo ciekawa. Do tej pory czytałam tylko kilka transkrypcji przed snem, ale chętnie przestawię się na słuchanie. Warunkiem jest znalezienie czegoś na prawdę wartościowego. Jeśli macie listę swoich ulubionych to koniecznie się nią podzielcie. Będę pierwszą osobą, która z zaciekawieniem przeczyta taki wpis.

5. 3 rzeczy, których nigdy nie potrafię sobie odmówić
Masz swoje słabości? Moją są słodkości. Wielu rzeczy mogę się wyrzec, ale słodycze to coś co mi towarzyszy zawsze chociaż w małych ilościach, nawet podczas diety odchudzającej. Jak są Twoje słabości?

6. Moje sposoby na dbanie o zwierzaka
Przez większość życia miałam w domu zwierzęta. Teraz mi ich brakuje, ale dobrze pamiętam jak to jest. Kochamy te swoje czworonogi i dbamy jak o członków rodziny. Co Wy robicie, aby Wasze zwierzaki były szczęśliwsze? Jestem pewna, że możecie podzielić się czymś co będzie pomocne dla innych.

7. Czy to wydarzyło się na prawdę?
Inspiracją tego tematu jest Lidia z Klejmotka. Uwielbiam czytać o jej dziwnych przygodach np. z Panią w windzie i pomarańczy, czy mięśniaku, którego rozczuliło jej szydełkowanie. Zbierz je i opisz na blogu ku uciesze bądź przerażeniu czytelników:)

I jak? Napiszesz na któryś z tematów, a może po przeczytaniu tej listy wpadł Ci do głowy zupełnie inny pomysł?

***
Kochane,
nadszedł ten dzień. Dzisiaj zaczyna się głosowanie na bloga roku. Jak zapewne zauważyłyście startuję w kategorii "pasja i twórczość" w której konkurencja jest liczna i zacna. Moim marzeniem jest dostać się do pierwszej dziesiątki. To Wy możecie stać się moimi dobrymi wróżkami i pomóc to marzenie spełnić! Zrobić możecie to oddając na mnie swój cenny głos. Koszt wiadomości sms to 1,23 zł. Co istotne, dochód z smsów nie napełnia kieszeni organizatorów, a jest przekazywany na fundację "Dzieci Niczyje". Z jednego numeru można oddać jeden głos, a każde gospodarstwo domowe może wysłać głos z każdego posiadanego numeru;)

Jest tu ktoś kto zagłosuje lub już to zrobił?:)


14 komentarzy:

 1. Sposoby na dobre rozpoczęcie dnia to świetny temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. A myślałam, że będą nietypowe święta :-) ale te pomysły też fajne :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Inspirowałam się nim, ale skojarzenia poszły dużo za daleko, aby je tu przytaczać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam, że niektóre święta są bardzo interesujące :-) ale nie jestem aż tak skłonna do kontrowersyjnych tematów :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje sposoby na dobre rozpoczęcie dnia, zamieniłabym na Moje próby trzymania się planu dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. aldia z arcadii3 lutego 2015 18:27

  Fajowe ;) Na Ciebie zagłosuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przefajne pomysły :)
  No i motywujące, bo nigdy nie słuchałam żadnych podcastów, a teraz może, może... ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam blogi chociażby za to, że ciągle mogę się rozwijać. Waśnie sprawdziłam co to w ogóle są podcasty:) i muszę się nimi zainteresować:))) Fajny wpis, a odnośnie punktu pierwszego przedstawiam trzy sposoby na wspaniałe poranki zimą:)

  https://kaszubkowo.wordpress.com/2015/01/23/trzy-sposoby-na-wspanialy-poranek-zima/

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam i okazuje się, że przyda mi się trochę powolniejszy poranek! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Katarzyna Elżbieta7 lutego 2015 14:45

  Dołączam z propozycjami na szybką i skuteczną poprawę nastroju:)

  http://corazlepszezycie.blogspot.com/2015/01/jak-atwo-szybko-i-zdrowo-poprawic-sobie.html  Z wielką przyjemnością czytam Twojego bloga - trzymam kciuki za wyniki głosowania!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!