LERBERG'owy kącik

19 wrz 2012

Zauważyłam jakiś czas temu, że łatwiej mi urządzać mieszkanie kawałek po kawałeczku. Nie potrafię zaplanować od A do Z całej przestrzeni. Mam oczywiście pewną ogólną wizję, jednak jeśli chodzi o szczegóły to potrzebuję czasu, aż mnie "olśni" :) W ten sposób tworzę w domu "kąciki" które cieszą moje oko. Nie są to tylko dosłownie kąty, ale małe przestrzenie w domu, które lubię. 

Dziś jednak słowo "kącik" możemy potraktować dosłownie. Jeszcze rano był sobie taki jeden w którego stronę starałam się nie spoglądać. Od dłuższego czasu zastanawiałam się na co go przeznaczyć, a tym czasem lądowały tam zawadzające rzeczy (telewizor czekający na nowego właściciela, listwy czekające na zamontowanie, półka czekająca aż zdecyduję co z nią zrobić). 

Jakiś czas temu zapytałam Lubego co powinno tam się znaleźć. Powiedział, że stojak na kwiaty. Skrzywiłam się w pierwszym momencie, ponieważ nie przychodził mi do głowy żaden atrakcyjny. Po kilku jednak minutach, pomyślałam, że może nie stojak na kwiaty, ale miejsce na roślinki i kilka innych drobiazgów by się przydało. Nie mam w domu miejsca, aby postawić ramkę ze zdjęciem czy też właśnie rośliny doniczkowe. W części dziennej mamy tylko jeden parapet, który zastawiony był kwiatami podarowanymi mi przez mamę. Stały tam biedne poupychane, a ja marzyłam, aby ich miejsce zajęły zioła (ten jedyny parapet jest w aneksie kuchennym).

Przypomniałam sobie metalowy regał z Ikea, który u znajomych dźwigał dokumenty. Już od jakiegoś czasu wiedziałam, że powinien się u mnie znaleźć, ale oczywiście w innej aranżacji. Wujek google pomógł mi znaleźć kilka inspiracji i utwiedził, że LERBERG jest tym czego potrzebuję. Miałam go pokazać dopiero jak skończę aranżację, ale nie wytrzymałam i pokazuję już dziś (bez zdjęć w ramkach itp). Jestem pewna, że jeszcze milion razy będę coś przestawiać i zmieniać:)

 Pozostając jeszcze przy LERBERG'u poniżej kilka aranżacji z nim w roli głównej...
źródło:
1. http://cathyssweetshop.blogspot.com
2. http://pikkuinenpuutarhani.blogspot.com
3. http://urun.gittigidiyor.com
4. http://www.ebay.com

2 komentarze:

Zostaw po sobie ślad. Każdy komentarz napędza do działania i dodaje skrzydeł. Właśnie Twój głos chcę usłyszeć!